25February2018

Immigration Law Offices of Andrew P. Johnson

GLOBAL EKONOMİ İÇİN GLOBAL ÇÖZÜMLER.
ÜCRETSIZ DANIŞMA İÇİN HEMEN ARAYIN 212 693 3355 VEYA SORUNUZU EMAILLE GÖNDERIN INFO@LAWAPJ.COM

Feragat

Feragatnameler

Hukuk büromuzun New York’da bulunan avukatları dünyanın çoğu bölgesinde feragatname için başvurmuşlardır. Feragatnameler oldukça karmaşık hususlar olup, US CIS feragatname taleplerini değerlendirirken bir çok farklı faktörü göz önünde bulundurmaktadır.

601 feragatnamesi ve 212 feragatnamesi oldukça karmaşık hususlardır. Zira bu feragatname başvurularında kişinin hukuka aykırı olarak ülkede bulunma, sınır dışı edilme kararı veya sabıka kaydı gibi feragatname gerektiren çeşitli sebepler bulunabilmektedir. Geçmiş yıllarda feragatnamelerin yalnızca ABD dışında onaylanması mümkündü. Ancak, başvuru sahibinin hukuka aykırı olarak ülkede bulunma durumu varsa ilk onayı ABD’de alarak ülkelerine dönmeleri ve oradan ABD’ye yeniden giriş için başvuru yapmaları mümkündür.

Eşinizin veya nişanlınızın ABD’ye hukuka aykırı olarak giriş yapmaları halinde, yasal duruma geçmeleri için K1 nişanlı vizesi veya CR1/IR1 eş vizesi veya I-130 onayı gerekmektedir. Bu vizelere başvurmadan önce ise 601 feragatnamesi onayı almaları gerekmektedir. 601 feragatnamesi aşırı zorluk halinde bulunulduğunun ispatı halinde onaylandığı için aşırı zorluk feragatnamesi de denmektedir.

Aşağıdaki hususlar, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, potansiyel zorluk olarak tanımlanabilmektedir:

Sağlık; fiziksel veya zihinsel bir rahatsızlık nedeniyle devamlı veya özel bakım;

Finansal; gelecekteki istihdam durumu, ev veya işyerini kaybetmiş olma, hayat standartının düşmesi;

Eğitim; daha yüksek bir eğitim alma imkanının kaybolması;

Kişisel; topluluk ile olan bağlar, ABD’de veya anavatanda bulunan ve kişinin parasal veya duygusal yardımına muhtaç olan yakın akrabalar, eş veya çocuklardan ayrı kalma durumu;

Özel faktörler; anavatanda zulme veya fiziksel zarara uğrama konusunda geçerli korkuya sahip olma ile birlikte kültürel, dil, din ve etnik hususlar.

Yukarıda belirtile bu hususlar yalnızca örnek olarak verilmiştir ve aşırı zorluğun ispatlanması için bunlardan bir kaçının gösterilmesi gerekebilmektedir.

Şartları karşılayan akraba, yabancının hangi gerekçe ile kabul edilemez olduğuna bağlıdır.

Geçmişte hukuka aykırı olarak ülkede bulunma (INA 212(a)(9)(B)(v)) veya yalan beyan (INA 212(i)) nedeniyle kabul edilemez olan bir kişi için şartları karşılayan akraba ABD vatandaşı olan veya yasal oturum sahibi bir eş veya ebeveyndir.

Sabıka kaydı nedeniyle (INA 212(h)) kabul edilemez olan bir kişi için şartları karşılayan akraba yabancının ABD vatandaşı olan veya yasal oturuma sahip eşi, ebeveyni veya çocukları olabilmektedir.

Aile bireyinizin feragatname için şartları karşılayıp karşılamadığını öğrenmek için lütfen hukuk büromuzla irtibata geçin.

contactinfo

65 Broadway, 21st Floor, New York, NY 10006 TEL: 212-693-3355 / FAX: 212-430-6797
©Copyright 2011-2018 2000-2012 Law Offices of Andrew P. Johnson, PC. All rights reserved. | Powered By Law Offices Andrew P. Johnson

Copyright

Copyright © 2000-2012 Law Offices of Andrew P. Johnson, PC. All rights reserved. Tüm hakları saklıdır.
©Copyright 2011-2018 2000-2012 Law Offices of Andrew P. Johnson, PC. All rights reserved. | Powered By Law Offices Andrew P. Johnson